O nas

Wychodząc na przeciw życzeniom klientów korzystających z taksówek w styczniu 1944r powstała w Rybnika profesjonalna Korporacja Radio Taxi ROW. Utworzona została z grupy rybnickich taksówkarzy przez firmę Aksel-Elektro w Rybniku. Firma ta wyposażyła samochody w radiotelefony typu Radmor, następnie Motorolę, na których pracowaliśmy do 2005r. W listopadzie 1994r korporacja urządza własną centralę obsługiwaną całodobowo. Również w tym samym czasie Radio Taxi ROW powiększa się o kilku taksówkarzy z Wodzisławia a w późniejszym terminie z Żor

Foto

Foto

W grudniu 1955r taksówkarze pracujący w radiu zarejestrowali stowarzyszenie nawiązując do początkowej nazwy a mianowicie Stowarzyszenie Taksówkarzy Radio Taxi ROW.

Od tego momentu następuje widoczny na rynku rozwój korporacji. Centralę obsługują profesjonalne dyspozytorki, mające do dyspozycji kilka telefonów, komputer, dzięki temu jeszcze bardziej poprawiła się jakoś usług.

W ostatnim okresie korporacja zmieniła łączność, której zasięg obejmuje cały kraj, również ma to wpływ na całokształt obsługi klienta.

dyspozytorka

Foto

Trzeba zaznaczyć, że nasza korporacja jako pierwsza w regionie wprowadziła dojazd do klienta GRATIS w strefie oraz 50% zniżki poza miasto wg cennika. Radio Taxi ROW w celu podniesienia jakości usługi bezpieczeństwa, współpracuje ze służbami drogowymi, policją, lokalnymi rozgłośniami radiowymi, Urzędem Miasta w Żorach, Wodzisławiu Śląskim i Rybniku.